Beograd, moderan, energičan, kreativan i kulturno stimulativan grad, sa svojim mladim umetnicima i dizajnerima, s pravom se može smatrati kao jedan od najzivljih gradova u Evropi.
Do danas je ostao jedan od strateških raskrsnica i nesporni poslovni centar nove Evrope, na pola puta između zapadne i istočne Evrope.
Noću eklektičan, čvorište modernih barova i restorana. Beograd, odnosno "Beli grad", bukvalno značenje Beograda, leži na ušću Save i Dunava u podnožju Avale.
Živa metropola u kojoj različiti periodi i arhitektonski stilovi žive zajedno u skladnom ali i kontrastu. Takođe, gde je luksuzno i modno mešaju i zamagljuju sa dekadentnim i grubim stilovima. Ritam života je sporiji u Beogradu, ipak je mesto gde ljudi žive intenzivno, gde su zabave, snovi i patnja, često u isto vreme.
Srce Beograda je oblast Stari Grad u „starom gradu ". Okružuje Kalemegdansku tvrđavu i park, sa pogledom na reke sa jedne strane i povezan Knez Mihailovom ulicom sa druge, glavna pešačka i šoping ulica grada, gde je kao u košnici od prodavnica, kafića i galerija, dom je Akademije likovnih umetnost, preko puta, u lepoj roze zgradi nalazi se Biblioteka grada Beograda.
Dalje niz ulicu nalazi se Zepterov muzej koji, otvoren 2010. godine, ima preko 350 dela srpskih umetnika 20. i 21. veka. Pre nego što dođete do Trga Republike, nalazi se Delijska česma, rekonstrukcija istorijske fontane Beograda, koja je više puta uništavana kao i Srpska akademije nauka i umetnosti (SANU). U centru Trga Republike, tipičnog mesta okupljnja u gradu, je spomenik knezu Mihailu Obrenoviću, koji je oslobodio srpske teritorije i grad od Otomanske imperije. Takođe na trgu se nalazi Narodni muzej kao i Narodno pozorište poznato po svojim italijanskim operskim produkcijama.
Nedaleko u Čumićevom sokačetu je Beogradski dizajnerski distrikt (Belgrade Design District), galerija prodavnica koje pripadaju nezavisnim mladim dizajnerima. Još jedno interesantno mesto za ljubitelje dizajna je Muzej primenjene umetnosti (Vuka Karadžića br.18). Od Trga Republike možete prošetati velikim bulevarima i potpuno se udubiti u raskošne zgrade i bašte iz 19. veka, kao što su Narodna skupštna Republike Srbije, Stari i Novi dvor, sa svojim klasičnim, neoklasičnim i akademskim stilovima, koji daju kontrast sa čvrstim socijalističkim realizmom u arhitekturi koja se vidi na drugim mestima u gradu. Jedan primer ovog drugog je Dom Sindikata, koja se nalazi nasuprot trga koji je prethodno bio posvećen Marksu i Engelsu (sada Trg Nikole Pašiča), a sada je dom kulturnog centra i bioskop Doma Sindikata.
U blizini je Tašmajdanski park, koji se prostire na mestu starog kamenoloma koji je bio aktivan već više od dve hiljade godina. Ovde se možete diviti velikoj pravoslavnoj crkvi Svetog Marka, projektovana u srpsko-vizantijskom stilu prema velikom uzoru na manastir Gračanica na Kosovu i Metohiji , zahedno sa, malom crkvom sagrađenom 1924. godine donacijama Beograda ruske zajednice. Takođe, u blizini je velika staklena zgrada RTS-a koja je dom srpske televizije, a susedna, ostaci njene zgrade, uništene u eksploziji NATO bombe 23. aprila 1999. godine.